Reklam

“Gözde Grubu'ndan İzmir'e Yatırım Müjdesi”

Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, ülkenin geleceğine inandıklarını, inşaat ve sağlık alanında yeni projelere hız vereceklerini söyledi.

“Gözde Grubu'ndan İzmir'e Yatırım Müjdesi”

Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, ülkenin geleceğine inandıklarını, inşaat ve sağlık alanında yeni projelere hız vereceklerini söyledi.

 “Gözde Grubu'ndan İzmir'e Yatırım Müjdesi”
12 Ocak 2021 - 12:23

Ülke olarak zor bir yılı geride bıraktığımızı belirten Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, Türkiye'nin artık bir toparlanma sürecine girdiğini ve ekonominin yeniden canlanacağını söyledi. 
Grup olarak 2019 ve 2020 yılı içinde toplam 10 inşaat projesi gerçekleştirdiklerini ve hepsini tamamlayarak yaşama geçirdiklerini dile getiren Kalı, 2021 ve 2022 yıllarında konut ve sağlık alanında İzmir ve Ege Bölgesi'ne önemli yatırımlar hedeflediklerini açıkladı.
İzmir'in göç alan bir şehir olduğunu ve konut talebinin de arttığını kaydeden Op. Dr. Kenan Kalı, “Tüm Türkiye'nin üst sosyal ve ekonomik sınıfının gözü İzmir'de. İzmir, bana göre artık Türkiye'nin 2'nci büyük kenti. Çünkü İzmir ve Manisa'yı tek bir şehir olarak düşünmek gerekli. Çünkü artık iki kentin arası 15 dakikaya indi. Ülkenin en zengin insanları İzmir'e geliyor ve gelirken kendi servetlerini de beraberinde getiriyor. Bununla birlikte İzmir'in kent yapısı eski ve artık yarıdan fazlasının yenilenmesi gerekiyor. İnsanlar ekonomik durumları düzeldikçe daha iyi evlerde oturmak istiyor. Deprem riski sebebiyle insanların bir an önce sağlıklı evlere geçmesi önem taşıyor. İzmir'de yapılacak kentsel dönüşüm projeleri şehrin ekonomisini de dinamik hale getirir ve canlandırır. İzmir'in turizm, sağlık, tarım ve sanayi üretimi sektörleriyle Türkiye ekonomisinden aldığı pay giderek artıyor” diye konuştu.
İZMİR VE EGE'YE YATIRIMLARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ
2021 ve 2022'de 5 yeni inşaat projesine başlamaya hazırlandıklarını kaydeden Kalı şu bilgileri verdi: “İzmir'in her noktasında olmayı seviyoruz. Çünkü kentin potansiyeline inanıyoruz. 2021ve 2022 yılı içerisinde Gaziemir, Urla, Alsancak ve Çiğli'de yeni konut projelerine başlayacağız. 
Biz grup olarak bugüne dek toplam 15 proje gerçekleştirdik. 6 binin üzerinde konut yaptık. Binalarda çatlak bile oluşmadı. Doğru lokasyonda doğru işler yapmamız ve asıl mesleğim olan cerrah titizliği de inşaat sektörüne de dolaylı olarak yansıdı. MyVia ve MyWay markaları insanların aklında bir güven duygusu uyandırmayı başardı. Yeni konutlar hem deprem hem de pandemi nedeniyle doğal yaşam konsepti sunacak; bahçeli yaşama daha çok özen göstereceğiz. Evleri ayrıca denizle buluştuyoruz. İzmir çok yüksek binaları kaldıracak bir şehir değil. Dikey mimariden çok yatay mimariye önem vermeli. Önemli olan doğru zemin ve doğru mühendislik uygulamaları yapmaktır. İzmirde konut fiyatları % 50 arttı. Yeni üretim de yok. Çünkü İzmir'de arsa ve arazi üretmek çok zor. Bu nedenle yeni bina stoğu yapmakta zorlanıyoruz. İzmir, kendi insanına, kent dışından gelenlere ve doğacak yeni nesile  konut üretmek zorunda. Normalde yeni nesile ev üretilir eski neslin evi vardır çünkü. Ama İzmir'de insanların yüzde 60'ı evini değiştirmesi gerekiyor. 
2023 yılı sonunda grup olarak % 100 büyüme hedefimiz var. Şu ana kadar yalnızca inşaat alanında toplam 3 milyar TL.'lik yatırım gerçekleştirdik. Toplamda  2 bin 500 kişilik bir istihdam yarattık. 2021 ve 2022 yıllarında ise hem inşaat hem de sağlık tarafında yeni yatırımlara imza atacağız . Genç ve dinamik bir nüfusuz ve her şeye ihtiyacımız var. Ben ülkeme çok güveniyorum hiçbir zaman karamsarlığa kapılmadım”
YENİ HASTANE YATIRIMLARI YOLDA
Sağlık sektöründeki yatırımları sürdüreceklerini de kaydeden Op. Dr. Kenan Kalı sözlerine şöyle devam etti: “İzmir ve Ege'de sağlık alanında 3 yeni yatırım daha yapmak istiyoruz. Şu anda Gözde İzmir Hastanesi ve Özel Sağlık Hastanesi olarak kentin merkezindeyiz. İzmir'in kuzey ve güneyine iki yeni hastane daha kazandıracağız. Özel Sağlık Hastanesi ile birlikte sağlık turizmi konusuna da ağırlık vermeye başladık. Şu anda İzmir'e İngiltere'den hasta getiriyoruz. Sağlık turizmi için Amerikalı bir şirketle anlaştık. Sağlık turizmi kente önemli kazanımlar sağlayan bir iş kolu. Sağlık turistleri sayesinde, esnaf, taksici ve tüm kent hep beraber zenginleşir, bu kaynaktan hep birlikte yararlanırız”
BEYİN GÖÇÜNÜ TERSİNE ÇEVİRDİK
Özel Sağlık Hastanesi yatırımının yeni bir heyecan ve gurur kaynağı olduğunu dile getiren Op. Dr. Kenan Kalı, şu bilgileri verdi: “Özel Sağlık, zaten 50 yıl boyunca kente hizmet eden ve 3 kuşağa hitap eden bir hastane. İzmirliler'in ve Egeliler'in hayatında yer almış. İzmirde, eskiden beri üniversite hocalarının ameliyat yaptığı bir yer olmuş. Bu ameliyatı yapabilen deneyimli bir kadroyu özel bir teknolojiyle buluşturduk. İlk tedavisini robotik cerrahi ile gerçekleştiren belki de tek hastanedeyiz. Artık 3 boyutlu robotik cerrahi teknolojisi, nöro navigasyon görüntüleme teknolojisi gibi özel imkanlarımız var.  İzmirliler artık sağlık hizmeti için İstanbul'a gitmiyor. Özel Sağlık Hastanesi başından beri en iyi sağlık hizmetinin verilmesi hedefiyle kuruldu. İnsanları en iyi doktorlarla, tıbbi cihazlarla ve en iyi otelcilik hizmetiyle sağlıklarına kavuşturmak istiyoruz. İzmir'de eskiden beri yaşanan beyin göçü de tersine döndü. İstanbul'dan İzmir'e çalışmak için nitelikli birçok doktor geliyor. İstanbul'da belki çalışıyorlar ama rahat yaşayamıyorlar. Artık bu insanlar bahçeli ve denizi gören bir ortamda yaşamak istiyor. Hem rahat çalışıp, hem de rahat yaşamak istiyor. Yollarda vakit kaybetmek istemiyor. Bu özellikleri bir arada sunan İzmir'i nitelikli doktorların buluşma noktası haline getirdik” 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum